Тексерді................... Сабырова Г.Қ., Алиманов А.Ж.
ҰМЖ бөлімі: 7.2А Ауа. Жану реакциясы. |
Мектеп: Өлеңті орта мектебі КММ |
||||
Күні: 26.11.2019 |
Мұғалімнің аты-жөні: Худайбергенова М |
||||
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: 17 |
Қатыспағандар: 0 |
|||
Сабақ тақырыбы |
Ауа. Ауаның құрамы. №6 зертханалық тәжірибе «Балауыз шамның жануы» |
||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
7.3.1.1-ауа құрамын білу; 7.3.1.2 -заттардың жану кезінде ауаның құрамына кіретін оттектің жұмсалатындығын білу 7.3.1.3 -атмосфералық ауаны ластанудан қорғаудың маңызын түсіну |
||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||
|
|||||
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||
|
|||||
Кейбір оқушылар: |
|||||
|
|||||
Бағалау критерийі |
Топтық тапсырмаларды орындай алады.
2. Ауа мен таза оттекте заттардың жану процестерін салыстыра алады. 3. Атмосфералық ауаны ластанудан қорғаудың маңызын айта алады. |
||||
Тілдік құзіреттілік |
Ауа. Ауаның құрамы Заттардың ауада және оттекте жақсы жанатынын түсіндіру. Негізгі сөздер мен тіркестер: таңба,элемент, жану, құралдар. |
||||
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
||||
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
||||
Пәнаралық байланыс |
География, биология, физика. |
||||
Алдыңғы тақырып |
Атомның құрамымен құрылысы. Изотоптар |
||||
|
|||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы 1мин 2 мин
3 мин
7 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу Психологиялық ахуал қалыптастыру
"Жетістіктер ағашы" бүгінгі сабақта сәттілік күтіп тұр жақсы қарым-қатынас орнатуды қалайды белсенділік танытады
Топқа бөлу: Оқушыларды қағаз қиындыларының түстеріне қарап топқа бөлу 1-топ: сары 2-топ: көк 3-топ: жасыл Үй тапсырмасын тексеру: “Тарнадо” әдісі |
Жетістіктер ағашы Қима қағаздар
Геометриялық фигуралар |
|||
СЫНЫП:7 |
Қатысқандар :
|
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 2 мин
3 мин
5 мин 5 мин
5 мин
Сабақтың соңы
3 мин
|
Жұмбақты шешу арқылы тақырыпты ашады. Түсi бар көрiнбейтiн, Бiр тұтас бөлiнбейтiн. Тынысы ол тiршiлiктiң, Ешқашан жерiнбейтiн. Демонстрация: «Жанбайтын орамал» Мәтінмен жұмыс. Постер дайындау және қорғау. 1- топ: Ауаның қасиеттері 2- топ: Ауаның құрамы 3- топ: Ауаның ластануы
№6 зертханалық тәжірибе «Балауыз шамның жануы» Ауа құрамын анықтау зертханалық жұмысы «Балауыз шамның жануы» Жұмыс мақсаты:жану процесіне ауаның 1/5 жұмсалатының түсінеді. Құрал – жабдықтар: 3 майшам,1л және 2л стақан, сіреңке. Қауіпсіздік ережесі: Сіріңкемен жұмыс жасағанда сақ болыңыз! Жұмысбарысы:
Қандай өзгеріс байқалды? (қорытындыны кестеге толтырыңыз)
Рефлексия:
|
(52-53-54) беттер
Спирт,орамал, сіреңке
Қима қағаздар
кесте |
|||||||||||||||||||
2 мин
|
Үйге тапсырма. Шығармашылық жұмыс: Мемлекетімізде ауаның ластануы мәселесіне байланысты қандай іс- шаралар қолға алынған? |
|
|||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
|||||||||||||||||||
|
«Бас бармақ» Смайликтер Билет Оқушылардың үйренгенін тексеруді тиімді бағалау әдістері арқылы жоспарлаймын |
-жаратылыстану, физикада, химиядағы термин сөздер көп кездеседі. - -Тақырыпты толық түсінуде АКТ маңызды -топтық жұмыста проблемаларды шешу қабілеті, білімді шығармашылық тұрғыда қолдана білу қабілеті құндылықтары байқалады. |
|||||||||||||||||||
Рефлексия Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||||||||||||||||