Тексерді оқу ісінің меңгерушілері: Сабырова Г.К.
Алиманов А.Ж.
Пәні: Дүниетану |
Мектеп: «Өлеңті орта мектебі» КММ
|
||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: "Менің мектебім" |
|||
Күні: 19.11.2019 |
Мұғалімнің аты-жөні: Шокаева Айсулу Тулегеновна |
||
Сынып: 2 «А» |
Қатысқандар : 13 |
||
Қатыспағандар саны: |
|||
Сабақтың тақырыбы: |
Біздің сынып |
||
Осы сабақта қол жеткізі-летін оқу мақсаты (ОБ сілтеме) |
2.1.2.4 Өз сыныбының ұжымын сипаттау
|
||
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Білу, түсіну, қолдану. |
||
Сабақ мақсаттары:
|
1. Сынып ұжымы жайлы білу. 2.Сыныптастарымен қарым-қатынас жасауды үйрену. 3.Сынып ұжымындағы әдептілік ережелерімен танысу. |
||
Бағалау критерийлері:
|
1. Сынып ұжымы жайлы біледі. 2.Сыныптастарымен қарым-қатынас жасауды үйренеді. 3.Сынып ұжымындағы әдептілік ережелерімен танысады. |
||
Тілдік мақсат:
|
Өз ойын еркін білдіру, диалогке қатысу, өз сыныптастары арасындағы қарым-қатынас туралы әңгімелей алады. Пәнге қатысты лексика мен терминологиясы: сынып, сы-ныптас, ұжым, омоним, құрметтеу, достық, батылдық, сүйіс-пеншілік, мейірімділік, қайырымдылық, еңбексүйгіштік. Диалог пен жазуға пайдалы сөз тіркестері: -Сынып деген не? Осы сөздің мағынасын қалай түсінесіңдер? -Ұжым сөзін қалай түсінесіңдер? -Сыныптастар деген кімдер? -Сынып ұжымы қандай әдептілік ережелерін сақтау керек? |
||
Құндылықтарды дарыту: |
Құрмет, ынтымақтастық, адамгершілік, жауапкершілік, еңбексүйгіштік. |
||
Пәнаралық байланыстар: |
Қазақ тілі, әдебиеттік оқу, музыка |
||
Алдыңғы меңгерілген білім: |
Сынып, сыныптас сөздері жайлы, олардың қарым-қаты-настары туралы білімдерін тиянақтау. |
||
Сабақ барысы |
|||
Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы 1 мин
6 мин
3 мин
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру «1, 2, 3» өлеңін айту. 1, 2, 3. Сынып іші тып-тыныш, Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз.
Үй тапсырмасын тексеру: 29-31 бет *Мектеп ережелері* оқу, мазмұндау.
«(Ұ) «Ашық микрофон» әдісі арқылы *Мектеп ережелері* тақырыбы туралы білімдерін тиянақтау. -Мектеп қандай орын? - Неліктен мектепті қоғамдық орын дейді? - Мектепте қандай ережелерді сақтау керек? -Сабақ кезіндегі ережелерді атау. -Парта отыру ережелерін атау. -Үзіліс кезіндегі ережелерді атау. -Айтылған мектеп ережелеріне көңілдерін тола ма? -Қандай толықтырулар енгізуге болар еді? -Мектептегі тәртіп ережелерін сақтамаса не бола-ды? Оқушылар сұрақтар айналасында микрофонды алып, өз ойларын еркін айтады, ортақ қорытынды шығарады. Яғни, мектепте тәртіп болмаса, сапа-лы білім мен тәрбие де болмайды. ҚБ мақтау сөздер
Бейнефильм көру *Біздің сынып* Тамашалаған бейнежазба жайлы не айтуға ?
Сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау Сабақ тақырыбы: Біздің сынып Мақсаты: 2.1.2.4 Өз сыныбының ұжымын сипаттау |
«1, 2, 3» өлеңі
Микрофон
бейнежазба
|
|
Сабақтың ортасы
5 мин
5 мин
5 мин
10 мин
Сабақтың соңы 3 мин
2 мин
|
(Т) «Жариялау» әдісі (Әрбір топ берілген сұрақ бойынша өз позициясын жариялау керек. Топ ішінен спикер берілген уақыт ішінде (5 минут) басқа қатысушылар алдында сөй-леп, топ ұстанымын жеткізеді.
1– топ. - Сынып деген не? 2 – топ. - Ұжым деген не? 3 – топ. - Сыныптас деген кімдер? -Оларды не біріктіреді? Әр топтың жауабын оқулықтағы берілген мәлімет-термен салыстыру. Сөздік жұмыс.Қосымша мағлұмат Сынып сөзі – омоним. Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді. -жауаптарын салыстырады. ҚБ мақтау сөздер
Оқулықпен жұмыс (Ж) *Мен саған, сен маған* әдісі.Жағдаят шешу. Суреттегі оқиғаларды талқыла.Бұл оқиғадан шығу-дың жолын ізде. Дескриптор: -оқиғаларды түсініп оқиды. -оқиғаларды шешу жолын табады. ҚБ *Шапалақ*
(Т) Джигсо -1 әдісі Мәтінмен жұмыс Сынып ұжымындағы әдептілік ережелері оқу. 1-топ. Құрметтеу. Достық. Батылдық (1-3 ереже) 2-топ. Сүйіспеншілік. Мейірімділік. (4-5 ереже) 3-топ. Қайырымдылық. Еңбексүйгіштік. (6-7 ереже) Дескриптор: -ережелерді түсініп оқиды. -әдептілік ережелерін атайды. ҚБ мақтау сөздер
Сергіту сәті *Достар* әні
Дәптермен жұмыс ҚБ тапсырмалары Саралап оқыту тәсілі А-деңгей. Мақал-мәтелдердің жалғасын тауып, сәйкестендір.
Дос жылатып айтады, 100 досын болсын.
Дос басыңа қарайды, дұшпан аяғына қарайды.
100 теңген болғанша, дұшпан күлдіріп айтады.
В-деңгей. Гүл күлтелеріне өз сыныбыңның ұжы-мын сипаттайтын сөздер жаз.
С-деңгей. *Біздің сынып* тақырыбына шағын әңгіме жазу.
Дескриптор: -мақал-мәтелдердің жалғасын тауып, сәйкестенді-реді. - өз сыныбың сипаттайтын сөздер жазады. -*Біздің сынып* тақырыбына шағын әңгіме жазады. ҚБ мақтау сөздер
Қорытындылау. -Сынып , ұжым, сыныптастар дегеніміз не? -Біздің сыныпты тату сынып деп айтуға болама ? -Сынып ұжымы қандай әдептілік ережелерін үнемі есте сақтау керек? Үй жұмысы: 32-33 бет оқу, мазмұндау. Бағалау *Бағдаршам * әдісі Рефлексия |
Дүниетану оқу-лығы 32-33 бет
Кішкене доп
аудиожазба
Дәптер, қалам, қарындаш.
|
|
|