"Ақмола облысы  білім басқармасының Ерейментау ауданы бойынша білім бөлімі Өлеңті ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі 
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа села  Уленты отдела  образования по Ерейментаускому району управления образования Акмолинской области»  

СоцСети

   

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Қысқа мерзімді жоспар

30.01.2020

Қысқа мерзімді жоспар

  Пән: геометрия   

   Мұғалім:  Охан Майрагул    

   Мектеп:  Ақмола облысы, Ерейментау ауданы

                  « Өлеңті орта мектебі» КММ

   Сынып:  8 «А»

   Сабақтың тақырыбы: Үшбұрыштың ауданы                                          

 

       

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

8.3А Аудан

 

 

Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты

8.1.3.12 үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;

 

 

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:  Үшбұрыштың ауданы туралы ережелер ұғымын біледі, түсінеді және есеп шығаруда пайдаланады

Оқушылардың басым бөлігі: Есептер шығаруда формулаларды тиімді қолдану жолдарын таңдай біледі.

Кейбір оқушылар:Кері есептерді шығара алады.

 

Жетістік критерийлері

Үшбұрыштың ауданының формуласын біледі;

Үшбұрыштың ауданының формуласын қолданып, есептер шығара алады.

 

 

Тілдік  мақсаттар

Оқытудың пәндік мақсаттары:

– формулаларды қолданып, үшбұрыштың ауданын табу дағдысын қалыптастыру

Оқытудың тілдік мақсаттары:

– формулаларды ауызша тұжырымдай біледі;

Пәндік лексика

формулары;

 

Құндылықтарды дарыту

 

Логикалық ойлау, есте сақтау, салыстыру және елестету қабілеттерін дамыту. Жұптық жұмыста – өзара сыйластық, ынтымастық,  бір-бірін құрметтеу, адамгершілік, бағалауда – шыншылдық, жарқындылық.

 

Пәнаралық байланыстар

Информатика, алгебра, ағылшын тілі.

 

АКТ-ны қолдану дағдылары  PowerPoint, ғаламтор желісі, KAHOOT`  бағдарламасы, “BILIMLAND” ресурсы  https://create.kahoot.it/details/180a76ab-ef17-47bd-8c9c-2f53e3152be8

https://u.to/4rXIFA, https://bilimland.kz/upload/platform_lessons/L_11253/40.pdf?v1531548461660

 

 PowerPoint,Activ-Studio, ғаламтор желісі: http://www.Bilimland.kz

http://school-assistant.ru/?predmet=algebra&theme=raznost_kvadratov

http://www.terrawolves.com/ourpages/auto/2014/8/28/51771581/Alg%202%20G%20Making%20Practice%20Fun%20Booklet%20from%20Alg%201%20Addison%20W.pdf

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

 

Сабақтың басы (2-5 минут)

Оқушылардың сабаққа дайындығы. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. «Жағымды энергия»  оқушылар бір парақ қағазға өздерінің жағымсыз мінездерін жазады. Осы мінездеріміз сабақ барысында кедергі келтірмесін деген мағынада  қағазды умаждап лақтырамыз.

 

 

Сабақтың ортасы  (6-35 минут)

  1. Өткен тақырыпты қайталау `KAHOOT`  бағдарламасының көмегімен өткен тақырыптарға байланысты сұрақтар қойылады.
  2. Өткен тақырыпқа байланысты есептер жазылған карточкалар арқылы  есептің жауабын табу арқылы оқушылар жұптарға бөлініп отырады.
  3. Орындарына отырған соң әр оқушы өз карточкаларының артында жазылған сөздерді дауыстап оқиды.
  1. Оның үш қабырғасы бар
  2. Оның катеті және гипотенузасы бар
  3. Оның үш бұрышы бар
  4. Оған медиана жүргізуге болады.
  5. Оған биссектрисса жүргізуге болады
  6. Ішкі бұрыштарының қосындысы т.с.с

 

Жоғарыда айтылған қасиеттердің барлығы қандай фигураға ортақ болады? Әрине үшбұрышқа , біз үшбұрыштың көптеген қасиеттерін білеміз. Ендеше бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай?

«Сөйлемді толықтыр» ойыны “BILIMLAND” ресурсы, imektep.kz

Біз осыған дейінгі сабақтарда фигуралардың ауданын табуды үйрендік. Сондықтан бүгінгі сабақтың тақырыбы : Үшбұрыштың ауданы

 

Сабақ мақсатымен таныстырылады.

https://create.kahoot.it/details/180a76ab-ef17-47bd-8c9c-2f53e3152be8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://imektep.kz/kz/game#select_words-969

 

 

    

 

  1. Жаңа сабақ   Мағынаны тану

Үшбұрыштың ауданы оның екі қабырғасы мен осы қабырғалар арасындағы бұрыштың синусы көбейтіндісінің жартысына тең. Яғни S=1/2 · ah sin γ формуласымен есептеледі, γ - олардың арасындағы бұрыш.

 

“BILIMLAND” ресурсының көмегімен жаңа сабақты түсіндіру.

 

 

 

Дәптермен жұмыс   Формулаларды жазу

Оқулықпен жұмыс (жеке жұмыс)

№4, №5

 

“BILIMLAND” ресурсының көмегімен тапсырмалар орындау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“BILIMLAND” ресурсындағы тест тапсырмасын орындау , жұппен.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

https://u.to/4rXIFA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Алгебра 8 -сынып Алматы, «Мектеп», 2018 ж. Авторлары:

А.Е. Әбiлқасымова, В.А. Смирнов, Т.П. Кучер,В.Е. Корчевский, З.Ә. Жұмағұлова, Е.А. Тұяқов

 

 

 

https://u.to/4rXIFA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://bilimland.kz/kk/subject/geometriya/8-synyp/ushburyshtyng-audany

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы( 35-40мин)

 

 

Сабақты қорытындылау. Топтық жұмыс  “TARSIA” құрастыру

 

 

Рефлексия    «Құпия хат»  әр түрлі фигуралар тізбегі оқушыларға  таратылады.

  1. Сабақта қандай бөлімді қарастырдық?
  2. Оқу мақсатына  жету үшін біз қандай іс –әрекеттер  жасадық?
  3. Жұптық жұмыс түрінен алған әсеріңізбен бөліссеңіз?
  4. Сөздік  қорын қандай жаңа сөздермен толықтырдық?
  5. Жеке жұмыс қаншылықты қиын болды?

Бағалау : Жетістік критерий бойынша

Үйге тапсырма:   “BILIMLAND” ресурсындағы жұмыс парағын орындау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 https://bilimland.kz/upload/platform_lessons/L_11253/40.pdf?v1531548461660

 

Сapалaу –оқушылapға қалaй көбіpeк қолдay көpсeтуді жоспаpлaйсыз? Қaбілеті жoғаpы оқушылаpғa қандай міндет қоюды жоспаpлап отыpсыз?  

Бағалаy – оқушылаpдың матеpиалды меңгеpу деңгейiн қалай тексеpуді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

 

Сабақты өткізу барысында саралап оқытудың "Проблемалық оқыту" қағидасы қолданылады, ол – геометрия формулалар мен олардың геометриялық интерпретациясын байланыстыруға мүмкіндік береді.

 

1.Оқушылар формулаларды қолдану дағдыларын қалыптастыру үшін  “BILIMLAND” ресурсының көмегімен жеке ноутбуктерде тапсырмалары орындалады.  

2.Оқушылар бірін – бірі өзара жұппен және топпен тексереді.

3. KAHOOT`  бағдарламасының көмегімен өткен тақырыптарға байланысты сұрақтар қойылады

4. Қалыптастырушы бағалау.

1. АКТ – ны қолданудағы, жеке ноутбукпен жұмыс істеген кездегі өмір қауіпсіздік ережесі

2. Сынып бөлмесіндегі топтық, жұптық қозғалыс кезеңіндегі өмір қауіпсіздік ережелері

 

 

Сабақ бойынша рефлексия

 

Блум таксономиясы  негізінде

 

 

SMART мақсатқа негізделген

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз.

 

Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау.

 

 

 

 

 

Specific – нақты;

Measurable – өлшемді

Attainable – қолжетімді;

Realistic – маңызды;

Timed – уақытпен шектелген

 

 

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

 

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

 

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотров: 858


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст